Blog

Anasayfa   -   Blog   -   Mehter Takımı Seçimi Nasıl Yapılır

Mehter Takımı Seçimi Nasıl Yapılır

15 Ağustos 2018

Mehter takımı seçimi, mehteran ekibi nasıl olmalı ? mehter takımı kaç kişi olmalı, mehter takımı programı kaç kişiden oluşur, mehter kaç kişiden olur, düğün için mehter ekibi nasıl olmalı, sünnet düğünü için mehteran nasıl olur?

Mehter Takımı Seçimi 

 

     Programınız için mehter takımı seçerken ; kişi sayısı ve kalitesine göre çeşitlere ayrılarak hizmet verdiğini göz önünde bulundurarak seçim yapabilirsiniz. Mehter takımı seçiminde sizlere sunulacak olan mehter takımı ekipleri sünnet düğünü için farklı, düğün için farklı ve açılışlar için farklıdır. Film Dizi ve protokol etkinlikleri için daha başkadır. 

 

 

 

Sünnet Düğünü Mehter Takımı Seçimi 

 

 

     Sünnet düğünleri için olmazsa olmaz haline gelen mehter takımı seçimi yapılırken, programda mehter takımına ne kadar süre ayıracağınız ve mehteran ekibini ne amaç ile kullanacağınız önemlidir. Kapalı bir mekanda sadece sahnede konser verilecekse 10 kişilik ekip ile hizmet alabilirsiniz. Açık alanda yürüyüş ve konser olacak ise en az 15 kişilik mehter takımı kiralamanızı öneririz. Mehter ne kadar çok kalabalık olursa o kadar güçlü ve kudretli olacak etkinliğinizi daha gözde yaparak size tarihten gelen çoşkuyu yaşatacaktır. Eğer sünnet düğününüz için bütçeniz müsait ise 25 kişilik mehter takımı ile olması gerektiği gibi muhteşem ve unutulmaz bir mehter takımı kiralama organizasyonu gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca sünnet tahtı kiralama hizmetii ile sünnet tahtı ve yeniçeriler ile sünnet çocuğu taşınarak programda yerini alacaktır. Tavsiyemiz mehter takımı ile birlikte sünnet tahtı kiralama yaparak organizasyonlarınızı gerçekleştirmek.

 

 

mehter takımı çeşitleri

 

Açılış için Mehter Takımı Seçimi

 

 

     İşyeri açılışlarınız için mehter takımı kiralama hizmeti alırken dikkat etmeniz gereken hususlar kaliteli bir ekip ile çalışmanız olmalıdır. Çünkü seçeceğiniz mehter ekibi kaliteli değil ise görsel açıdan yetersiz kalır ise açılışınız sönük kalır, böyle bir durumda kalmamak için ekibin kaliteli ve profesyonel olmasına dikkat etmelisiniz. Açık alanda gerçekleşecek bir mehter konseri için açılışlarda tavsiyemiz minimum 15 kişilik bir mehter ekibidir. Yürüyüş yaptırmak istiyorsanız bu ekibin minimum 25 kişi olması tavsiye edilir. Bu çoşkuyu hat safaya çıkaracağı için anlamlı olacaktır. Açılış etkinliklerinde mehter takımı seçiminiz bu yönde olmalıdır.

 

 

 

 

 

Gelin Alma için Mehter Takımı Seçimi

 

 

    Gelin alma merasimleriniz için yapacağınız mehter takımı seçimi her ekipte olduğu gibi kaliteli olmasıdır. Bütçe ayırırken unutmayın ki 1 kere değil ömür boyu fotoğraf ve videoları izleyeceksiniz. Sizlere unutulmaz bir atmosferde gelin alma için mehter takımı organizasyonu gerçekleştirmek için tavsiyemiz 10 kişilik mehter ekibi ile hizmet almanız yönündedir. Bütçeniz müsait ise bu sayıyı 20 kişilik büyük bir ekip ile yürüyüş ve çoşkulu bir şekilde atmosfer yaratarak unutulmaz bir merasim gerçekleştirebilirsiniz.

 

 Bu yazı 610 kere okundu.

Diğer Blog Yazıları

Mehter Takımı Tarihi

28 Kasım 2018

Mehteran.Com Hikayemiz

22 Ağustos 2018

Mehter Sazları

12 Temmuz 2018

Mehter Marşları

05 Temmuz 2018

MEHTER TAKIMI KİRALAMA

Mehteran.Com "Mehter Adına Herşey" Sloganı ile gerçek ve % 100 profesyonel kaliteli olarak mehter takımı enstrümanları ve mehter kıyafetleri satış ve kiralama hizmetini profesyonel olarak uzman ekibi ile her yaşa göre mehter takımı için yapıyor. Oluşturacağınız gruplar için mehter hocaları ile en iyi şekilde mehter takımı eğitimi veriyor. Sizlere mehter alanında tüm konularda uzmanlık alanı ve çalışmaları ile hizmet vermekten gurur duyuyor. Türkiye'nin en iyi mehter takımı olarak her yaşa her gruba her şehir ve her ilçeye uzman mehteran ekipleri ile hizmet veriyor.

MEHTER TAKIMI