MEHTER HİZMETLERİMİZ

Mehter Takımı Eğitimi

Mehter Takımı Eğitimi ( Mehter Takımı Kurmak )

Kamu ve Özel kurumlar için mehter takımı kurma hizmetini profesyonel olarak veriyoruz. Belediye mehter takımı kurma, Özel mehter takımı kurma, Halk eğitim merkezi mehter takımı kurmak, Milli Eğitim Müdürlüğü mehter takımı kurmak, Ana okulu, ilkokul, ortaokul, lise, üniversite mehter takımı kurmak ve eğitimi vermek bizim en iyi yaptığımız eğitim yöntemidir. Kurumlarınızın bünyesinde oluşturacağınız mehter takımı için belli bir sayı oluşturmanız gerekiyor bu sayı minimum 25 kişi olmalıdır. Mehter takımı 3 kat olarak hizmet vermeli ve bu şekilde konser verip eğitim alması uygundur. Fakat kesinlikle mehter takımı kuracağım, bu konuda kişi sayımız 25 sayısından az ama çok istekli ve gönüllüyüz diyorsanız, 10 ve üzeri sayılardaki topluluklar içinde mehter takımı kurulabilir. Elbette 3 kat mehter takımı hazzını ve duygusunu yaşatamaz ancak yinede mehter eğitimi alıp bu kutlu değerimize sahip çıkacak herkese desteğimizi veriyor ve sahip çıkacağımızın sözünü veriyoruz.

 

Mehter Dersi Kimler Tarafından Verilir ?

Mehter Takımı eğitiminde mehter dersleri mehterbaşımız tarafından verilmektedir. Mehterbaşımız tüm mehter enstrümanlarına ve sazlarına hakimdir. Aynı zamanda yapılacak olan eğitimde uzun yıllardır görev aldığı için deneyimli ve tecrübeli olarak kusursuz mehter takımı kurması ile beğeni toplamış, kendini ispatlamıştır. Yine kendi mehteran ekibimiz içerisinde görev alan kendi alanında uzman ve diğer mehter çalgılarına da hakim olan her mehter sazını çalmayı bilen eğitmenlerimizde bu hizmet içerisinde yer alarak mehter dersi vermektedir. Kuruluşumuz eskiye dayandığından mehteran ekibimiz içerisinde konservatuar mezunu öğretmenler, askeri müze mehter takımından emekli, kültür bakanlığı mehter takımında görev almış, askeri müze kültür sitesi komutanlığı mehter takımı içinde bulunmuş, özel mehter takımları arasında çalışmalar yaparak görev almış eğitmen ustalarımız da mehter takımı dersleri vermektedir. Mehter'in tarihini, kültürünü, değerlerini, çalgılarını, kostümlerini, ekipman, enstrüman ve malzemesini iyi derece bilen, karşısındaki öğrenci grubuna iyi bir seviyede aktarabilen profesyonel hocalarımız tarafından mehter eğitimi verilmektedir.

 

Çocuk Mehter Takımı Kurmak ve Eğitimi

Çocuklar bir toplumun geleceğinin en kıymetli, en değerli yaşayan bireyleridir, biz çocuklarımızı nasıl yetiştirirsek milletimiz ilelebet kendini müdafa edecek ve bilinçli nesiller yetiştirerek şanlı tarihimizi yaşatacaklardır. Mehter takımı eğitimini anaokulu gruplarımızdan başlatıyoruz.

Anaokulu mehter takımı eğitimi

Anasınıfı öğrencileri arasından seçilerek ya da anaokulu sınıflarından yaş grupları arasından gönüllü olarak katılmak isteyen öğrencileri grup olarak hazırlayan kurumlar bize ulaşarak mehter eğitimi hizmeti almak istediklerini söyleyerek randevu alabilir. Görüşmeler ve eğitim programı hazırlandıktan sonra mehter eğitimi verilmeye başlanır. Anasınıfı yaş grubu 3-6 arasında olduğu için kullanacakları mehter enstrüman ekipmanları ve mehter kostümleri onlar için özel olarak üretilmiş küçük mehter malzemeleridir. Grubun yetenek testi yapılarak nasıl bir eğitim alacağı kararlaştırıldıktan sonra dersler uzman eğitmenimiz tarafından profesyonel bir şekilde yapılır. 

İlkokul mehter takımı eğitimi ( Okul için Mehter Takımı Kurmak )

İlkokul öğrencileri algı seviyesi yüksek, meraklı, öğrenme kabiliyeti üst seviyede yer alan, kusursuz anlama yeteneğine sahip yaş seviyesi olan 6-10 yaş aralığını temsil eder. Bu yaş grubundaki ilkokul öğrencilerine uygun hazırlanan mehter enstrümanları ekipman ve kostümleri ile mehter dersleri usta eğitmen eşliğinde önceden belirlenen ders programı saatleri zaman dilimlerinde uygulanır. Ortaya çıkacak mehter ekibi, mehter duruş, mehter diziliş, mehter takımı kültürü, mehter'in tarihçesi, mehter takımı görevlileri hakkında detaylı bilgileri öğrenerek kendi seçeceği, yeteneği olan mehter müzik aletleri yada mehter muhafız görevlileri arasından kendi alanını seçerek görevini öğrenmeye başlar ve nasıl daha iyi sergileyebileceği konusunda eğitilir. Planlanan gösteri tarihi ya da gösteri tarhilerinde kusursuz olarak gösterilerini sunarlar.

Ortaokul mehter takımı eğitimi ( Ortaokul için Mehteran Takımı Kurmak )

Ortaokul öğrencileri çocukluktan ergenliğe adım atan 10-14 yaş grubunu temsil eder. Bu yaş grubu hayatının geleceği konusunda karar verme aşamasına gelmiş, toplum tarafından kabul edilebilir birey olmuş, öğrenme kabiliyeti ilkokul öğrencilerine göre daha yüksek olan ve öğrendiği bilgileri uygulamayı istikrarlı hale getirebilmeyi başarmış birer öğrencidirler. Ortaokul grubu öğrencileri şüphesiz ki her müzik aletini çalabilecek kapasiteye gelmiş çocuklarımızdır. Okulunuzun mehter takımını kurmak istiyorsanız mehter eğitimi hizmetimiz içerisinden destel almak sizin için olumlu sonuçlara vesile olacaktır. Mehter takımı eğitimleri 13 yıldır kesintisiz olarak profesyonel hizmet kalitesi standartlarına uygun olarak sağladığımız eğitim yöntemidir. Bizden eğitim alan ortaokul grupları 23 nisan, 19 mayıs, Yıl sonu gösterileri, 29 ekim gösterisi ve il ilçe etkinlikleri kapsamında kendi okullarında ve okul dışında kendi okul adını taşıyan mehter takımı ile hem tarihimizi yaşatır hemde çocuklarımız Osmanlı kültürünü öğrenerek büyürler. Mehter takımı eğitimi kesintisiz olarak profesyonel uzman hocalarımız nezaretinde uygulanır. Ortaya çıkan çalışma sergilendiğinde herkes tarafından beğeni toplayarak büyük alkış alır.

Lise mehter takımı eğitimi ( Lise'de mehter takımı kurmak )

Liseler genç nesilimizin yetiştiği yetişkinliğe adım atacak bireylerin Türk öğretmenlerimizin ellerinde büyüdüğü ve topluma faydalı vatana millete hayırlı bir birey olmaları yönünde oldukça önemli bir dönemdir 14-18 yaş aralığını kapsayan bu dönemdeki öğrencilerimiz toplumsal farkındalığın artmasında büyük önem taşır. Buradan mezun olacak öğrenciler iş hayatına ve gerçek hayatın zorluklarına adım atacaklardır. Üniversite öğrenimini devam ettirecek olsalar bile iyi bir kültür eğitimi almaları Osmanlı tarihimizi mehter takımı sayesinde yaşamaları oldukça etkili olacak, yaşamlarında iyi, kötü, saygı ve adalet konularını esas alarak az hata ile güzel bir yaşam sürmeyi öğreneceklerdir. Lise gruplarındaki öğrencilerimze verdiğimiz mehter eğitiminde, klasik mehter eğitimi yanı sıra, müzik kulağı, nota ve ritimsel kulak geliştirici dersler de vermekteyiz. Lise öğrencileri gerçek bir mehter takımının icra ettiği konserin birebir aynısını verebilecek potansiyele sahiptir. İyi bir eğitim ile çok profesyonel bir mehter takımı gösterisi yapabilir, sizleri inanamayacağınız bir mehter dinletisi içerisinde bırakabilirler. Lise'de mehter takımı kurmak isteyen kurumlarımız bizimle iletişime geçerek % 100 gerçek, % 100 birinci sınıf eğitim hizmeti alarak, aynı zamanda eğitim hizmeti aldığı bizden kostüm ve ekipman temin ederek sorunsuz bir şekilde mehter takımı kuracaktır.

Üniversite Mehter Takımı Eğitimi ( Üniversitelerde mehteran kurmak )

Üniversiteler hayatların geliştiği, topluma yön verecek fikirlerin ortaya çıktığı, ülkeyi yönetecek kişilerin son eğitim dönemini geçirdiği en önemli eğitim kurumlarından bir tanesidir. Üniversite öğrencileri 18 yaş ve üzeri kişilerden oluştuğu için geçmişinde aldığı eğitimin de etkisi ile alacağı mehteran eğitiminde üst seviyede olacak ve hem göze hemde kulağa hoş gelecek bir mehter takımı gösterisi sunacaktır. Üniversiteniz bünyesinde oluşturacağınız mehter takımı eğitimi uzman mehter takımı eğitmenleri tarafından mehteran.com aracılığı ile verilmektedir. Bu eğitim sizinle anlaşmamız sürdüğü vakit devam eder. Kurulan mehter takımı bütün mehter eserlerini sergiler, hem il genelinde, ülke genelinde hemde yurt dışı programların hepsinde görev alabilir. Kurulan bu mehter takımı sizin üniversitenizin adını taşır. Sizi her yerde kusurusuz bir şekilde temsil ederek reklam yapar ve tarihin derinliklerindeki duygularımızı kabartır.

Yetişkin Mehter Takımı Eğitimi ( Yetişkin mehteran kurmak )

Yetişkinler herşey için geç kaldık sanabilirler lakin hiçbir şey öğrenme arzusunun verdiği duygudan önemli ve geç değildir. Sizler kendinize güvenin. Mehteran.com hocaları tarafından verilecek eğitime inanın ve kendinizi profesyonel eğitmenlerimizin derslerine bırakın. Göreceksiniz hiçte zor olmayacak. Belediyeler başta olmak üzere, Halk eğitim merkezleri, Milli eğitim kurumları, Sivil toplum kuruluşları başta olamak üzere çalışma grubu oluşturulan her yerde her yaşta mehter takımı eğitimi tarafımızdan profesyonelce verilmektedir. Kostüm ve Ekipman tasarım ve üretiimi yine tarafımızdaki uzman tasarımcılar, alanında uzman ustalar tarafından yapılmakta olup, kuracağınız grubun simgesi logosu seçilerek konsept onun üzerine kurulur. Her müzik aletinde ve kostümde mehter ekibinizin simgesi yer alır. 

 

Kuracağınız mehter takımı ile her yerde konser verebilir. Bütün mehter marşı ezgilerini seslendirebilir. Mehter "Alay yürüyüşü" yapabilir. Mehteran takımı olarak faaliyet sürdürebilirsiniz. Mehter takımı zurna çalan "zurnazen" davul çalan "davulzen" zil çalan "zilzen" nakkare çalan "nakkarezen" mehter marşlarını okuyan "cevgani" kös çalan "köszen" boru çalan "boruzen" mehter takımı müzik şefi olarak "mehterbaşı" mehter takımı bölük komutanı olarak "çorbacıbaşı" sancak taşıyan "sancaktar" tuğ taşıyan "tuğzen" zırh giyerek sancakların ve tuğların muhafızlığını yapan "zırhçı" kösleri taşıyan "kös yedeği" kişileri ile mehter marşlarını canlı performans ile çalarak söyleyen tarihin en eski askeri bandosu olarak kabul gören müzik topluluğudur. 

Her Türk bir Osmanlı Torunudur. Günümüzde herkes mehter marşlarını bilmekte ve içinde mehter takımı çoşkusu ile yaşamaktadır. Hayatınızda böyle bir oluşumun içinde yer almak öğrenmek ve eğitimini almak istiyorsanız işte biz tamda bunun için varız. Profesyonel mehter eğitmenleri ile sizlere mehter dersleri veriyor, mehter kostümleri imalatını yaparak giydiriyor, mehter ekipmanlarını üreterek mehter çalgılarını sizlere çaldırıyor ve ekibinizi kuruyoruz. A'dan Z'ye tüm mehter ihtiyaçlarınız tarafımızdan karşılanıyor. Türkiye'de bu işi yapabilen  layıkı ile yerine getiren en köklü ve profesyonel tek mehteran.com ekibi olarak sizlerin hizmetindeyiz.

Bizimle çalışmak sizi memnun edecek ve onurlandıracaktır.

  

Diğer Hizmetlerimiz

Sünnet Tahtı ve Yeniçeri Ekibi Kiralama

Mehter Takımı Kiralama

Mehter Takımı Enstrümanları ve Müzik Aletleri

Mehter Takımı Kostümleri

MEHTER TAKIMI KİRALAMA

Mehteran.Com "Mehter Adına Herşey" Sloganı ile gerçek ve % 100 profesyonel kaliteli olarak mehter takımı enstrümanları ve mehter kıyafetleri satış ve kiralama hizmetini profesyonel olarak uzman ekibi ile her yaşa göre mehter takımı için yapıyor. Oluşturacağınız gruplar için mehter hocaları ile en iyi şekilde mehter takımı eğitimi veriyor. Sizlere mehter alanında tüm konularda uzmanlık alanı ve çalışmaları ile hizmet vermekten gurur duyuyor. Türkiye'nin en iyi mehter takımı olarak her yaşa her gruba her şehir ve her ilçeye uzman mehteran ekipleri ile hizmet veriyor.

MEHTER TAKIMI